Przydatne akcesoria w domu

Szczęśliwi właściciele domów z pewnością wiedzą, ile akcesoriów trzeba kupić, by odpowiednio zadbać o dom i jego bezpieczeństwo. Jeśli nie chcemy, by zaskoczyli nas włamywacze, którzy upodobali sobie domy jednorodzinne, kupmy czujnik ruchu i zmierzchu, gdy ktoś niepowołany wejdzie na teren posesji.

Dlaczego warto montować czujnik ruchu i zmierzchu?

Oświetlenie zewnętrze domu i ogrodu ma wpływ na bezpieczeństwo domowników oraz estetykę budynku i jego otoczenia. W nocy zazwyczaj gasimy światło, gdy chcemy spać spokojnie, a specjaliści twierdzą, że sen jest zdrowy, gdy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno. Ponadto, chyba nikt nie będzie całą noc czuwał czy spał w ogrodzie, by wystraszyć potencjalnego napastnika. Warto więc zainwestować system bezpieczeństwa, który zabezpieczy nas przed odwiedzinami niechcianych gości. Świetnie sprawdzi się mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu, który da nam znać, gdy ktoś wtargnie do ogrodu. Takie urządzenie montuje się w ogrodzie, a gdy ktoś pojawi się na terenie jego działania, natychmiast włączy się alarm i zapali się światło.

Jak działa mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu?

Czujnik ruchu i zmierzchu to bardzo czuły i szerokokątny radarowy miernik prędkości. Jeżeli na terenie działania czujnika nic się nie porusza, to czujka nie generuje alarmu. Alarm jest generowany wtedy, gdy obiekty w pomieszczeniu przemieszczają się w kierunku czujki lub od niej oddalają. Czujka mikrofalowa do detekcji ruchu wykorzystuje zjawisko Dopplera, podobnie jak to robią policyjne radary. Mikrofale przenikają przez niemetaliczne materiały, więc wyczują, że jakiś obiekt się zbliża, nawet, gdy jest jakaś przeszkoda, np. cienkie ściany. W związku z tym można je zamontować w miejscach niewidocznych dla intruza, na przykład za cienką ścianą.

Czytaj także  Wpływ kolorów na samopoczucie człowieka

Jakie oświetlenie wybrać do ogrodu? Gdzie umieścić mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu?Dekoracje wnętrz

Projektując oświetlenie wokół domu, określmy główne zadania i wprowadźmy podział na strefy funkcjonalne. Wybierzmy obszary, które trzeba bardziej doświetlić, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę na znajdujące się przy płocie gęste krzewy czy rozłożyste drzewa, za którymi mógłby się ukryć napastnik. Czujnik ruchu i zmierzchu warto postawić właśnie w tym miejscu. Wyróżnijmy miejsca pełniące funkcję rekreacyjną oraz punkty, gdzie odpowiednie światło może mieć charakter dekoracyjny. Przy bramie wjazdowej oraz przy drzwiach wejściowych powieśmy ładne i dekoracyjne lampy. Na tarasie czy werandzie sprawdzą się świetlne łańcuchy i lampiony. Na ścieżkach sprawdzą się niskie lampy słupkowe, które dają ładne i dyskretne światło. Można zdecydować się także na oryginalne oprawy wpuszczane w podłoże, które utworzą świetlną ścieżkę.

Kupując przydatne do domu akcesoria, zwróćmy uwagę także na oświetlenie. Wybierzmy ładne i dekoracyjne lampy. Pamiętajmy także o swoim bezpieczeństwie. Zamontujmy czujnik ruchu i zmierzchu, a żaden intruz nie wtargnie do naszego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *